Meble na wymiar – nie tylko szafki kuchenne

Meble na wymiar, które są najczęściej zamawiane to szafki kuchenne. Wynika to z tej prostej przyczyny, że koszt zamówienia takich mebli nie jest bardzo wysoki, a jednocześnie takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie znacznie większego komfortu. Warto jednak pamiętać, że na wymiar wykonuje się również na przykład szafy wnękowe.

Kuchnia to pomieszczenie, które powinno być szczególnie dobrze zaplanowane i przemyślane. Nie ma znaczenia, czy mamy kuchnię otwartą, czy zamkniętą, zawsze powinna być ona urządzona w sposób wygodny i ergonomiczny. Z tego powodu konieczne jest bardzo dokładne zaplanowanie rodzaju i rozmieszczenia szafek kuchennych. Oczywiście powinniśmy również zaplanować miejsce na niezbędny sprzęt AGD, czyli przede wszystkim lodówkę i kuchenkę. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się także rozwiązanie jakim jest wstawianie do kuchni pralki. Jest to pomysł, który warto wziąć pod uwagę pod warunkiem, że mamy wystarczająco dużo miejsca.

Co brać pod uwagę przy zamawianiu szafek kuchennych? Na pewno wielkość kuchni. Poza tym powinniśmy zastanowić się nad naszymi potrzebami, to znaczy na przykład ile dokładnie akcesoriów potrzebujemy, czy będziemy na przykład używali kilku kompletów zastawy stołowej. Osoby, które lubią gotować, na pewno będą chciały, żeby ich kuchnia była wyposażona w wiele różnych narzędzi i akcesoriów, które są niezbędne w czasie przygotowywania potraw. Trzeba to przewidzieć w czasie planowania szafek. Trzeba także brać pod uwagę, że najbardziej potrzebne narzędzia zawsze powinny znajdować się pod ręką. W ten sposób gotowanie stanie się łatwiejsze i szybsze.

Na pewno szafki kuchenne wykorzystujemy także do przechowywania różnego rodzaju produktów spożywczych, których nie musimy trzymać w lodówce. W tym przypadku także powinniśmy się zastanowić, jak duże zapasy spożywcze lubimy robić. Jeśli często robimy drobne zakupy, nie musimy przeznaczać dużej przestrzeni na zapasy. Jeśli kupujemy rzadko, na pewno przyda nam się dodatkowe miejsce.

Oczywiście nie bez znaczenia będzie także estetyka szafek kuchennych. W tym przypadku najważniejszą decyzją będzie wybranie frontów. Obecnie na przykład zainteresowaniem cieszą się fronty na wysoki połysk, które wyglądają bardzo elegancko. Trzeba jednak pamiętać, że na takich frontach widać praktycznie każde zabrudzenie. Przy zamawianiu szafek powinniśmy się także zastanowić nad dodatkowym oświetleniem blatu. Blat kuchenny to przestrzeń robocza, gdzie będziemy wykonywać większość czynności w kuchni, dlatego w tym miejscu potrzebne jest szczególnie dobre oświetlenie. Modnym i praktycznym rozwiązaniem jest montowanie lamp LED w spodach szafek kuchennych znajdujących się bezpośrednio nad blatem.

Kolejnym meblem, który bardzo często wykonuje się na wymiar są szafy wnękowe. Takie szafy zazwyczaj znajdują się w przedpokoju, ale także na przykład w sypialni. Szafa wnękowa pozwala na idealne zagospodarowanie przestrzeni i jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Najczęściej wybiera się takie szafy z drzwiami przesuwnymi, które sprawdzają się szczególnie dobrze w niedużych pomieszczeniach, gdzie ważne jest bardzo przemyślane zagospodarowanie przestrzeni. Oczywiście warto taką szafę również wyposażyć w duże lustro, które znacznie ułatwi ubieranie się. Przy zamawianiu szafy trzeba oczywiście dokładnie zaplanować jej wnętrze, to znaczy rozmieszczenie wszystkich szuflad i półek, które ewentualnie znajdą się w środku. Trzeba pamiętać, że w szafie będziemy przechowywać nie tylko ubrania, ale także dodatki i buty, warto więc wszystko urządzić tak, żebyśmy mogli ułożyć je w praktyczny, wygodny sposób.

Bardziej wygodna od wnękowej szafy jest garderoba. Garderoba to niewielkie pomieszczenie przeznaczone specjalnie na przechowywanie ubrań, butów oraz dodatków. Jest to bardzo praktyczny sposób na przechowywanie tego typu rzeczy. Garderobę można wygospodarować na przykład na poddaszu, chociaż dobrze, jeśli będzie znajdowała się w pobliżu sypialni oraz łazienki. Wnętrze garderoby również możemy stworzyć na indywidualne zamówienie, dzięki czemu będziemy mogli dokładnie zaplanować tę przestrzeń.

Zupełnie innym rozwiązaniem są meble biurowe na zamówienie. Takie meble są oczywiście przygotowywane przede wszystkim na potrzeby firm, które chcą jak najlepiej zagospodarować dostępną przestrzeń biurową. Na rynku dostępne są oczywiście gotowe meble biurowe, jednak czasem trudno dopasować je idealnie do przestrzeni, którą dysponuje firma. Meble biurowe na zamówienie powinny być przede wszystkim dopasowane do potrzeb pracowników, zapewniać im wygodę oraz bezpieczeństwo w czasie pracy. Przy urządzaniu biura na pewno nie należy lekceważyć wizerunku firmy, zwłaszcza jeśli do jego pomieszczeń będą zaglądać nie tylko pracownicy, ale także klienci i kontrahenci. To właśnie chęć stworzenia przestrzeni, która będzie odpowiadała wizerunkowi firmy i jej misji jest często powodem zamawiania mebli biurowych wykonywanych według indywidualnego projektu.

W zasadzie możemy zlecić stworzenie na zamówienie praktycznie każdego mebla, który jest nam potrzeby w domu lub mieszkaniu. Inną często spotykaną ofertą są na przykład regały książkowe. Możemy zdecydować się na prosty, klasyczny regał lub poeksperymentować z formą, tworząc bardziej oryginalny, ciekawszy mebel. Tutaj również bardzo wiele zależy od naszej wyobraźni oraz od indywidualnych potrzeb.

Meble na wymiar mają swoje zalety, które są dosyć oczywiste. Przede wszystkim tego typu meble możemy idealnie dopasować do dostępnej przestrzeni, którą wykorzystamy w naturalny sposób. Oczywiście do przygotowania takich mebli warto zatrudnić dobrą firmę, która zrobi to w dokładny sposób i dokładnie z naszymi wymaganiami. Dzięki temu zyskamy dokładnie takie meble o jakie nam chodziło. Jeśli mamy wątpliwości dotyczące wyglądu takiego mebla możemy na pewno zapoznać się z aktualnie obowiązującymi trendami, na przykład na różnych stronach poświęconych tej tematyce.

W wielu przypadkach zamówienie mebli na wymiar jest po prostu koniecznością. Takie rozwiązanie jest niezbędne na przykład kiedy dysponujemy niewymiarową kuchnią, w której trudno będzie ustawić meble o standardowych wymiarach. Podobnie jest z szafami wnękowymi – dysponujemy określoną wnęką, do której mebel musi idealnie pasować. Dodatkowo takie wnęki często nie są idealne, na przykład nie mają idealnych kątów prostych, co musi również zostać uwzględnione w czasie pomiarów i wzięte pod uwagę przy budowie i montażu gotowego mebla, który musi dokładnie przylegać do wszystkich ścian.