Lustro do przedpokoju

Wydawać by się mogło, że lustro i przedpokój niezbyt będą ze sobą współgrały. Jednak nic bardziej mylnego. Szczególnie w przypadku tych małych i bardzo wąskich, lustra bardzo korzystnie wpłyną na cały efekt wizualny, a dobrze dobrane nie tylko optycznie powiększą, ale i rozświetlą ciemne i niewielkie pomieszczenie. Dzięki czemu stanie się bardzo przytulne i przyjemne. Zatem lustra w przedpokoju odgrywają ważną rolę praktyczną i dekoracyjną. Wybór lustra do przedpokoju, aby efekt był możliwie jak najbardziej zadowalający, nie powinien być sprawą całkowicie przypadkową, warto sobie wiele kwestii przemyśleć, bowiem możliwości jest naprawdę bardzo wiele, lecz nie wszystkie pasują do każdego typu pomieszczeń. Warto przede wszystkim pamiętać o jednej, dość istotnej kwestii. Lustro w przedpokoju powinno być na tyle duże, aby można w nim było dostrzec całą swoją sylwetkę.
Bez wątpienia sporych rozmiarów lustro umieszczone w przedpokoju stanowi dużą wygodę i bardzo praktyczne rozwiązanie, przede wszystkim dzięki temu, że przed wyjściem możemy zobaczyć jak w danym okryciu wygląda cała nasza stylizacja. Według wielu projektów architektów, takie lustra najczęściej znajdujące się w przedpokoju umieszczanie są na jednej ze ścian. Ta reguła jednak dotyczy tych lekkich luster. Te ciężkie, w dużych i masywnych ramach zdecydowanie lepiej i bezpieczniej będzie umieścić na podłodze, z wykorzystaniem odpowiednich, bardzo dekoracyjnych stelaży. Ewentualnie można oprzeć je o ścianę, jednak stelaż jest zdecydowanie bardziej stabilnym oparciem dla takiego lustra. Opieranie lustra o ścianę może być szczególnie niebezpieczne w sytuacji, gdy w domu przebywają nadzwyczaj aktywne zwierzęta czy małe dzieci.
do przedpokoju zdecydowanie najlepsze będzie lustro w prostej ramie, pasujące do każdego, nawet tego najbardziej nowoczesnego wnętrza. Dla tradycyjnych i bardzo klasycznych wnętrz do ramy można dodać elegancie zdobienia w kolorze złotym lub srebrnym. Bardzo duża popularnością w ostatnim czasie cieszą się również lustra fazowane, pozbawione ramy o lekko ściętych bokach.
Bardzo często, szczególnie w mieszkaniach znajdujących się w blokach, przedpokoje są bardzo małe i wąskie i często nie ma niestety możliwości powieszenia lustra na którejś ze ścian. Jednak i to bez problemu można rozwiązać. W większości przedpokojów znajdują się szafy, przeznaczone do przechowywania rozmaitych elementów garderoby. W takiej sytuacji warto zamontować je na froncie szafy albo na drzwiach prowadzących do któregoś z pomieszczeń. Najlepiej sprawdzi się te lustro, które umieszczone zostanie gdzieś w szafie wnękowej. W zdecydowanej większości sklepów meblarskich można znaleźć już gotowe szafy, z wbudowanym solidnie dużym lustrem. W ciemnych i małych pomieszczeniach bardzo fajnie sprawią się szafy do zabudowy wyposażone w zwierciadlane fronty. Nie tylko optycznie powiększą pomieszczenie, ale również doświetlą je. Do tego, dzięki zastosowaniu takiego właśnie rozwiązania, częściowo szafa w przedpokoju stanie się niewidoczna. Lustro umieszczone w drzwiach jakiegoś pomieszczenia co prawda wygląda bardzo ciekawie, jednak w tym wypadku trzeba bardzo uważać, gdyż znacznie ważniejsze od wyglądu danego miejsca jest bezpieczeństwo osób tam przebywających. Montując w ten sposób lustro, należy mieć absolutną i niczym nie podważalną pewność, że takie lustro w przedpokoju nie ulegnie uszkodzeniu nawet przy mocniejszym trzaśnięciu drzwiami. A to zdarza się bardzo często, szczególnie w sytuacjach gdy w mieszkaniu jest przeciąg czy biegają i bawią się małe dzieci. Stłuczenie takiego lustra zamieszczonego na drzwiach może wyrządzić naprawdę wiele szkód.
Dysponując nieco większym przedpokojem można pokusić się na zamontowanie lustra na całej powierzchni jednej ze ścian. Wcale nie musi być to jedna z większych ścian, takie rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku niedużej i stosunkowo wąskiej ścianki. A efekt będzie zadowalający – pomieszczenie do jej pory długie i wąskie optycznie ulegnie widocznemu powiększeniu. Jeśli chcemy mieć dużo luster, a z różnych przyczyn nie odpowiada nam pokrywanie nim całej ściany od dołu do góry jest na to jeszcze jedno, bardzo ciekawe i dobrze wyglądające rozwiązanie. W takiej sytuacji warto poważnie zastanowić się nad zakupem i umieszczeniem na jednej ze ścian kilku niewielkich ( mogących różnić się pomiędzy sobą zwierciadeł), które zostaną umieszczone na ścianie w postaci bardzo efektownej galerii. Bardzo często architekci wnętrz, planujący aranżację mieszkania znaczną część takich luster zastępują po prostu obrazami.
Miejsce w którym lustro w przedpokoju będzie się znajdowało nie może zostać wybrane przypadkowo, ot tak pod wpływem chwili czy jakiegoś niespodziewanego impulsu. Klucz to sukcesu w tym wypadku polega na umiejętności jego odpowiedniego wybrania. Specjaliści od urządzania wnętrz radzą, że w takich pomieszczeniach jak przedpokój lustra najlepiej sprawdzają się, kiedy znajdują się po przeciwległej stronie drzwi wejściowych. To nieco przypomina również elementy psychologiczny – dla wielu gości wchodzących do mieszkania, bardzo miłą niespodzianką na wejściu będzie ujrzenie własnego odbicia. Nie oznacza to jedna, że to jedynie dobre miejsce na powieszenie lustra. Świetnie sprawdzą się również miejsca, znajdujące się naprzeciw pokoju dziennego, gdzie domownicy w zasadzie spędzają najwięcej czasu. Jednak przed jego powieszeniem w tym miejscu warto sprawdzić najpierw, co będzie się w nim odbijało. Niezależnie jednak od tego, gdzie lustro zostanie zawieszone, aby cieszyło swym wyglądem, koniecznie regularnie należy dbać o jego czystość.