Jak z metalowych wiader samodzielnie wykonać efektowne półki do garażu oraz inne pomysły na jego aranżację

Potykanie się o węże ogrodowe, różnej długości sznury czy wszystkie inne niewielkiej wielkości przedmioty. Chyba zna to aż za nadto dobrze każdy posiadacz garażu, który chyba niekiedy bardziej stanowi schowek na inne przedmioty niż na nasze własne auto. Czas bolesnemu zagraceniu powiedzieć zdecydowane dość i zrobić z tym porządek. Wcale nie trzeba inwestować pieniędzy w specjalne półki. Poświęcając nieco czasu z powodzeniem wykonać można je samodzielnie – wystarczą stare i nieużyteczne wiadra metalowe oraz kilka narzędzi potrzebnych do ich cięcia i łączenia. Po ich wykonaniu wszystko znajdzie swoje nowe, stałe miejsce, a w garażu zapanuje w końcu ład i porządek. Przy tym nic się już nie poplącze i zawsze będzie gotowe do użycia, w każdej chwili gdy tylko będziemy mieli taką potrzebę. Półki garażowe wykonane samodzielnie to prosta i całkiem przyjemna, a przy tym dość praktyczna część porządkowa garażu. Oto instrukcja, jak krok po kroku samodzielnie sprawić sobie taki przedmiot we własnym przydomowym garażu. Ilość wiader uzależniona jest od tego, ile półek potrzebujemy wykonać.
Krok 1
W pierwszej kolejności należy w każdym wiadrze wykonać średniej wielkości otwór na samym środku dna. Tylko ostrożnie, gdyż przez bardzo ostre narzędzia i elementy można się bardzo poważnie zranić.
Krok 2
Malowanie. Do tego najszybciej i najwygodniej będzie zastosować farbę w aerozolu. Należy jednak pamiętać, że powierzchnia na której będzie przeprowadzane malowanie powinna zostać w odpowiedni i skuteczny sposób zabezpieczona. Dobra taśma i folia malarska powinny w zupełności wystarczyć. Warto przyłożyć się do dokładnego malowania wiadra – będą one wówczas wyglądały zdecydowanie lepiej niż te pomalowane ot tak z zaciekami i niedomalowaniami, oby tylko zadani wykonać szybko i mieć z głowy.
Krok 3
Jak wyschnie farba można przystąpić do mocowania naszych ciekawych i praktycznych półek. Na początku należy przymocować do ściany samoprzylepne śruby. Teraz pozostaje tylko nasunąć wiadra na śruby i gotowe. Należy je odpowiednio zabezpieczyć, zgodnie z instrukcją jaka w zestawie dołączona jest do zakupionych w dobrym sklepie śrub.
Garaż jest miejscem, które powinno być przede wszystkim urządzone w sposób praktyczny, efekt wizualny w tym wypadku powinien mieć najmniejsze znaczenie. Poza przechowywaniem w nim sprzętu sportowego, turystycznego czy ogrodniczego spełnia cały szereg innych funkcji. Dlatego też warto zastanowić się, jak urządzić go w sposób, który najlepiej będzie opowiadał wszystkim naszym potrzebom. Przy planowaniu przestrzeni warto brać pod uwagę fakt, że wszystkie pozostałe rzeczy powinny znajdować się odpowiednio daleko od auta, aby nie przeszkadzały we wjeżdżaniu i wyjeżdżaniu z garażu.
Fajnie jest, kiedy mamy możliwość samodzielnego wykonania regałów, jakie umieszczone będą w garażu. Jednak zdecydowanie najczęściej, z
różnych przyczyn głównym wyposażaniem garażu stają się nieużywane i już nie potrzebne dla nas meble, co do których nie mamy innego pomysłu, jak pozbyć się ich z domu, jednocześnie nie musząc wynosić ich na śmietnik, jeśli są w całkiem dobrym stanie i bez przeszkód nadają się do dalszego użytkowania. Chyba najprostszym, ale przede wszystkim niezwykle wygodnym rozwiązaniem, będzie umieszczenie w garażu starych półek czy regałów, które będą w stanie uporządkować ogromną ilość rzeczy, wszystkich oczywiście potrzebnych, jakie bez ładu i składu zalegają w różnych jego zakamarkach. Nie należy jednak zapominać, że w nieogrzewanym pomieszczeniu takim jak garaż meble mogą się szybko zniszczyć ( i tak też niestety najczęściej się dzieje), a zachowana przez nas oszczędność, wcale nie będzie taka ekonomiczna, gdyż prędzej czy później będziemy musieli poszukać nowych, bardziej odpornych na charakterystyczne warunki dla takiego pomieszczenia. Przy wyborze regałów i półek, jeśli nie posiadamy takich na stanie warto zainwestować w te wykonane z metalu, odporne na pewne warunki atmosferyczne, które będą w stanie przez naprawdę długie lata pomagać segregacji i utrzymaniu porządku ogromnej ilości rzeczy zalegających w garażu. Ciekawym rozwiązaniem będą meble magazynowe, zrobione z ocynkowanej stali. Przy odrobinie pomysłowości i umiejętności, mając odpowiedni materiał np. wspomnianą już ocynkowaną stal możemy podjąć się samodzielnego wykonania różnego rodzaju, praktycznych mebli do garażu.
Urządzenie garażu nie jest jakoś specjalnie skomplikowanym przedsięwzięciem, wystarczy jedynie mieć na niego odpowiedni pomysł i konsekwentnie go realizować. Obecnie za niewielką ceną można dokupić sobie wiele akcesorii, które pomogą jeszcze bardziej uporządkować dość powszechny chaos i wszechobecny bałagan w zdecydowanej większości tego typu pomieszczeń. Takie akcesoria to np.:
– różnej wielkości i pojemności skrzynki narzędziowe
– podnośniki
– reflektory ponoszące jakość oświetlenia
– wózki narzędziowe wyposażone dodatkowo w szafki warsztatowe, które przestawiać można ( dzięki wyposażeniu w kółka) w każde dowolnie wybrane przez siebie miejsce, w zależności od aktualnych potrzeb
– różnej wielości skrzynki narzędziowe wyposażone w kółka i wiele wiele innych, gdyż wybór gadżetów w sklepach budowlanych czy narzędziowych jest na tyle duży, że każdy bez problemu znajdzie coś ciekawego dla siebie, dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Naprawdę warto trzymać porządek w garażu, szczególnie gdy jest to miejsce przeznaczone do różnego typu prac. Wówczas, gdy wiemy gdzie co leży szukanie czegokolwiek, co w danej chwili jest niezbędne nie będzie sprawiało więcej trudności.